Hotel Poštovní dvůrMariánské Lázně

Historie Mariánských Lázní

Hotel poštovní dvůr Mariánské Lázně - foto_1
Hotel poštovní dvůr Mariánské Lázně - foto_2
  O léčivých pramenech vyvěrajících v nepřístupném údolí se vědělo poměrně dlouho. Díky nehostinnosti místa zde ale nebylo stálé osídlení a nedošlo k systematickému využívání pramenů.
Situace se začíná měnit až na konci 18.století. Vlastnosti pramenů začíná studovat lékař tepelského kláštera, Josef Jan Nehr. Brzy se přesvědčil o jejich blahodárném působení na lidské zdraví a jejich dalšímu studiu zasvětil zbytek života. Právě jeho zásluhou byl postaven první lázeňský dům. Stalo se tak v roce 1808 a místo dostalo název Mariánské Lázně.
Klíčovou osobou v dalším rozvoji Mariánských Lázní byl opat kláštera Teplá Karel Kašpar Reitenberger. Energický opat intenzivně investoval do lázeňské infrastruktury. Pro Mariánské Lázně získal geniálního zahradního architekta Václava Skalníka. Ten nechal zasypat rokle, vysušit bažiny a založil nádherné parky, které mohou návštěvníci Mariánských Lázní obdivovat dodnes.
Zlatá éra lázeňství v Mariánských Lázních
  Význam Mariánských Lázní během 19. století neustále stoupá. Mariánské lázně měly štěstí na osobnosti - vizionáře, jejichž opatření byla základem budoucí prosperity města. Takový byl i starosta Dr. August Herzig. Za jeho působení v úřadě bylo postaveno mnoho významných budov a posílena infrastruktura Mariánských Lázní, to vše při zachování genia loci lázeňského centra. Na začátku 20. století byly Mariánské Lázně na vrcholu. V lázeňské sezóně zde pobývali významní šlechtici, umělci a podnikatelé. Svoji letní dovolenou zde opakovaně trávil nejmocnější panovník tehdejšího světa, anglický král Edward VII. V roce 1904 ho v Mariánských Lázních s velkou slávou navštívil rakouský císař František Josef I. Mariánské Lázně se stávají politickým, společenským a kulturním centrem světového významu.
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - trubka
banner
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - linka1
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - language
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - language
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - česky
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - telefon
+420 777 811 647
info@posthof.cz
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - email
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - německy
• Kontakty
Hotel Poštovní dvůr
Hlavní 622/15A
353 01 Mariánské Lázně
tel: +420 777 811 647
      +420 354 594 122
email: info@posthof.cz
Hotel Poštovní dvůr Mariánské Lázně - logo
© 2014 Hotel Poštovní dvůr
.
Hotel Poštovní dvůr - linka4
• Rychlá navigace
› hotel
› mimořádná sleva
› volné kapacity hotelu
› dárkové poukazy
› šeky Poštovní dvůr
› restaurace